Dini Sözler

Dini Sözler

Etiketler Dini Sözler 2021, En Güzel Resimli, Anlamlı
islami sohbet Dini Sözler
Kategori guzel-sozler
Bu İslami Sohbet Sayfasi 63 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Sohbet

Dini Sözler Hakkında Detaylar

Sohbet İslam sitemizden sizlere Özel Dini Sözler 2022 yilinda en Çok paylaşilicak En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler,İslam aleminin mübarek günlerinden olan Cuma günler, kandil ve bayram gibi dini günler için anlamlı sözler uzaktaki sevdikleriniz için mesaj yoluyla iletmek için en güzel yöntemlerden bir tanesidir

 

Kısa ve Uzun Dini Sözler

Sosyal medya platformları veya anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden resimli diniz sözler iletilebilir. Dini sözler sadece özel günlerde değil kişinin kendi maneviyatını da zenginleştirir. Dini sözleri okuyarak aradığınız huzuru bulabilir ve bunu yakınlarınızla paylaşarak onların da huzur dolmasını sağlayabilirsiniz. En güzel resimli, anlamlı, etkili, İslami, kısa ve uzun dini sözler için “Dini Sözler Güzel Sözler sayfamiza” göz atabilirsiniz.

İslam dünyasının mübarek günlerini kutlamak yakın dilekleri iletmek için dini sözler en güzel yöntemdir. Cuma, kandil ve bayram gibi dini gönlerde uzaktaki sevdiklerinize dini sözler göndererek onları mutlu edebilirsiniz. Ayrıca maneviyatı güçlendirmeye yarayan dini sözler ile huzur bulabilir ve kendinizi Allah’a yakın hissedebilirsiniz.

Resimli, Anlamlı ve Etkili Dini Sözler 2022

Unutma! Açtığın hеr yaradan, hеsap soracak Yaradan.

Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir Hadis

Bütün insanlar günah işler fakat günah işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir.

Dünya şu iki kelimeden oluşmuştur (dün, yarın) dün geçti yarın ise meçhul yaşadığımız sadece bugün ve içerisinde bulunduğumuz andır.

Dua, insanın en büyük gücüdür!

Allah’a kavuşmak kaçınılmaz bir sondur. Nefsin için tedbirini al ve kendi nefsinin işini başkasına havale etme. (Hz. Osman)
Gözü haramdan korumak ne güzel şehvet perdesidir. (Hz Osman)
Takva sahibi olanın dışında dünyadan hiçbir şey ve hiç kimse Allah rasülü’nün sallallahü aleyhi ve sellem hoşuna gitmiş değildir. (Hz. Âişe)
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)
Nefsinize meyletmeyin, gerçekten o zalimdir. (Cafer-i Sâdık)
İstiyorsan Hakk’a varmayı, meslek edin gönül almayı, bırak saraylarda mermer olmayı, toprak ol, bağrında güller yetişsin. (Mevlana)
Gerçekleşmeyen her şeyin arkasında, Allah’ın bizlere murad ettiği bir hayr vardır. (Hz. Ömer)
Yağmur olsan binlerce damla arasından tutardım seni. Çünkü, korkarım. Toprak aldığını vermiyor geri.

Kısa Dini Sözler 2021 

Nefsinize meyletmeyin, gerçekten o zalimdir. (Cafer-i Sâdık)
Bir işi gösteriş için yapma, utandığın için de bırakma! (Hz. Ali)
Hayat, iman ve cihaddır. (Hz. Hüseyin)

Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali) 
Şans yoktur! Allah neyi nasip ederse o vardır.
Ey toprak Rabbim benden razı olana dek bana sarılma.
Her gecenin bir gündüzü vardır. (Hz. Ali)
Kainatta en yüksek hakikat imandır, imandan sonra namazdır.

İman, aklın çalışmasının ürünüdür. (Ahmed Hulûsi)
Bilginlеr, Nеbilеrin varislеridir. (Hz. Muhammеd)
Ey toprak Rabbim bеndеn razı olana dеk bana sarılma.
Özü doğru olanın, sözü dе doğru olur. (Hz. Ali)
Biz yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz.
Üç şey vardır ki bütün günahların kaynağıdır. Bunlar: kin, hırs ve hasettir.

 Uzun Dini Sözler 2022

İnsanların en kötüsü, iyiliği kötülükle karşılayan ve insanların en iyi kötülüğe karşı iyilik yapandır. (Hz. Ali)
Yüce Allah Kur’ân’a uyan milletleri yükseltir. Uymayanları alçaltır. (Hz. Ömer)
Sizin davranışlarınıza bakıp da Müslümanlığa özenen kimseler yoksa imanınızı gözden geçirin.

Takva sahibi olanın dışında dünyadan hiçbir şey ve hiç kimse Allah rasülü’nün sallallahü aleyhi ve sellem hoşuna gitmiş değildir. (Hz. Âişe)
“Unutmayın! Yaktığınız can kadar canınız yanacak ve üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz.” (Hz. Muhammed)
Yâ Hâdî! Sensin kalplerimize Hak yolunu gösteren. İnâyetini kâr eyle bize, hidayetini yâr eyle bize.

Ne imtihanlar misafir ettim bir bilsen hiç hesapta yokken, iyi ki acımı hafifletecek dualar ezberlemişim küçükken.
Her gün uyandığımda bu güzel gökyüzünü bana görme fırsatını bana bahşeden Rabbim, yarattığın her canlı; yaşattığın her his, öylesine içten ve öylesine özel ki; sana inanan nasıl hayata küser?
Her nefis ölümü tadacaktır! Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe müptela kılarız. Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz.

Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın. (Hz. Muhammed)
Kafir bile olsa hiç kimsenin kalbini kırma. Kalp kırmak, Allâh-ü Teâlâyı incitmek demektir. (Ahmed Yesevî)
Allah’a kavuşmak kaçınılmaz bir sondur. Nefsin için tedbirini al ve kendi nefsinin işini başkasına havale etme. (Hz. Osman)

De ki: "O, Allah'tır, bir tektir." "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)" Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir).""Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir." (İhlas Suresi diyanet meali)
Herkes korktuğundan kaçar, yalnız Allah’tan korkan O’na yaklaşır. (Hadis-i Şerif)
“Say ki öldün; yalvardın, yakardın, sana bir gün daha verildi. Bugünü o gün bil, öyle yaşa.” (İmâm-ı Gazalî)

İslami Dini Sözler 

Benim ümmetimin dilleri sussa dahi halleri İslâm'ı konuşur. (Hz. Muhammed)
Her şeyin azı kafi, İslam'ın azı kafi değildir. (Efendi Hazretleri Mahmud Ustaosmanoğlu)
İslamiyet, sevgi, güler yüz, tatlı söz, dürüstlük ve iyilik dinidir.
Kur’an ve Sünnet’e bağlan. Kim onları bırakırsa zındık olur ve İslam bağından kendini salıverir. (Abdülkadir-i Geylanî)
Allâh-ü Teâlâ’nın verdiği iman ve İslam nimetini hatırla, bu nimeti elinden kaçırmamak için onu şükür bağı ile bağla. (Ebü’l Hasan eş-Şâzelî)

Dini Sözler 2022: En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler

Ya İslam’da yükselirsin ya inkârda çürürsün. Yol mezarda bitmiyor, gittiğinde görürsün.
İslamiyet güneş gibidir üflemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.
Ağlayacaksan ümmeti Muhammed (SAV)’e kurban olacaksan Hz. Allah (CC)’ye Allah’ım bunu paylaşan tüm Müslüman kardeşlerimizin günahlarını affeyle ya rabbim amin amin amin…
Kur’an-ı Kerim ışıkları her köşeye saçılıp yayılan bir güneştir. (İmâmı Gazalî)
Ümmetimin bana en yakın olanları, bana en çok salavat getirenleridir. (Hadis)

Sıradaki İslami sohbetler

  • islam isminin anlamı islam isminin anlamı İslami sohbet Yusuf islam isminin anlamı nedir Yusuf islam ne demek Yusuf islam ismi Kuranda geçiyor mu
  • kandilinde oruç tutulur mu kandilinde oruç tutulur mu Son günlerde Kandillerin yaklaşmasi ile birLikte Google aramalarinda Mevlid kandilinde oruç tutulur mu diyanet, Mevlid Kandilinde tek gün oruç tutulur mu diye aramalarin çoğaldiğini gormekteyiz Buna istinaden Güzel bir yazi hazirladık
  • Ağlatan Dini sohbet Ağlatan Dini sohbet Allah hepimize imanla ölmeyi nasip etsin inşallah Ağlatan Dini sohbet En Güzel Dini Vaazlar Dini Sohbetler Vaaz Kadınlarla ilgili Dini sohbetler yazılı Ölüm hikayeleri kısa Rahatlatan Dini sohbetler Allah korkusundan ağlayan dini hikayeler,Geylani KARAASLAN HOCAMIZDAN sizler için özel hazirladiğimiz sohbetin devamiinin gelmesini istıyrosaniz bızı takip etmeyi unutmayın sevgili islami sohbet severler
  • Dini sohbet ne demek Dini sohbet ne demek Dini sohbet ne demek islami Sohbet nedir, nasıl olmalıdır Evde Dini Sohbetler Yapmanın Fazileti Nedir ,Sohbetin önemi Dini sohbete nasıl başlanır,Dini Sohbet Eden Kişi İki Şeye Dikkat Etmeli
  • Sohbet dinlemenin sevabı Sohbet dinlemenin sevabı Sohbet dinlemenin sevabı,sohbet dinle dini sohbet konuları sohbetin önemi sohbet meclisinde bulunmanın fazileti sohbetin fazileti hakkında hadisler sohbetin önemi ile ilgili hadisler sohbet dinlemenin önemi dini sohbetin önemi ilim meclisinde bulunmanın önemi online dini sohbet dini sohbet sohbet videosu izlemek sevap mı internetten sohbet dinlemenin sevabı var mıdır fetva öğren
  • Cuma mesajları sözleri. Cuma mesajları sözleri. en güzel 15 Ekim Cuma mesajları sözleri.Birbirinden güzel Cuma mesajları anlamlı sözleri 2021! Kısa uzun Cuma mesajı.Birbirinden güzel anlamlı Cuma mesajları sözleri araştırılan konulardan birisi oldu. Cuma günleri mesaj gönderme geleneği devam ediyor. Müminler ,sevdiklerine veya arkadaşlarına sosyal medya üzerinden mesaj gönderiyor ve onların Cuma günlerini tebrik ediyor..
  • görüntülü sohbetler görüntülü sohbetler görüntülü sohbet,Omegle Görüntülü Sohbet güvenilir tanışma siteleri Cep telefonunda görüntülü sohbet islami Müslüman kapalı arkadaş bul,sohbet odalarımıza ücretsiz bağlanarak, random görüntülü chat ve sesli sohbet eğlencesine katılabilirsiniz.
  • Sesli dini sohbet siteleri Sesli dini sohbet siteleri Sesli dini sohbet siteleri İslami Sohbet Ve dini Chat Kullanicilarının oldukça yaygın olarak kullandiği bir sistemdir. Bu tarz Dini sohbet odalarinda ücretsiz chat görüntülü sohbet ve görüşmeler yapılmaktadır.Merak eden ziyaretçielrimiz İçin Sevdiklerinizle, hasretini çektiklerinizle anında iletişim kurabilirsiniz.
  • Canlı Saray Canlı Saray Canlı Saray kameralı islami sohbet odaları omegla görüntülü dini sohbet siteleri. Omegle ve dini chat özel islami chat odalarda dini sohbetin tadını çıkarın
  • İslami sohbet Kanal 7 İslami sohbet Kanal 7 İslami sohbet Kanal 7 Ücretsiz islami arkadaşlık sitesi şifresiz bedava muhabbet edebilir,üye olmadan kanal 7 chat hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kanal7 dini Sohbet ile Ücretsiz islami sohbet etmeye doyamayacaksınız