Dini Sözler

Dini Sözler

Etiketler Dini Sözler 2021, En Güzel Resimli, Anlamlı
islami sohbet Dini Sözler
Kategori guzel-sozler
Bu İslami Sohbet Sayfasi 338 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Sohbet

Dini Sözler Hakkında Detaylar

Sohbet İslam sitemizden sizlere Özel Dini Sözler 2022 yilinda en Çok paylaşilicak En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler,İslam aleminin mübarek günlerinden olan Cuma günler, kandil ve bayram gibi dini günler için anlamlı sözler uzaktaki sevdikleriniz için mesaj yoluyla iletmek için en güzel yöntemlerden bir tanesidir

 

Kısa ve Uzun Dini Sözler

Sosyal medya platformları veya anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden resimli diniz sözler iletilebilir. Dini sözler sadece özel günlerde değil kişinin kendi maneviyatını da zenginleştirir. Dini sözleri okuyarak aradığınız huzuru bulabilir ve bunu yakınlarınızla paylaşarak onların da huzur dolmasını sağlayabilirsiniz. En güzel resimli, anlamlı, etkili, İslami, kısa ve uzun dini sözler için “Dini Sözler Güzel Sözler sayfamiza” göz atabilirsiniz.

İslam dünyasının mübarek günlerini kutlamak yakın dilekleri iletmek için dini sözler en güzel yöntemdir. Cuma, kandil ve bayram gibi dini gönlerde uzaktaki sevdiklerinize dini sözler göndererek onları mutlu edebilirsiniz. Ayrıca maneviyatı güçlendirmeye yarayan dini sözler ile huzur bulabilir ve kendinizi Allah’a yakın hissedebilirsiniz.

Resimli, Anlamlı ve Etkili Dini Sözler 2022

Unutma! Açtığın hеr yaradan, hеsap soracak Yaradan.

Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir Hadis

Bütün insanlar günah işler fakat günah işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir.

Dünya şu iki kelimeden oluşmuştur (dün, yarın) dün geçti yarın ise meçhul yaşadığımız sadece bugün ve içerisinde bulunduğumuz andır.

Dua, insanın en büyük gücüdür!

Allah’a kavuşmak kaçınılmaz bir sondur. Nefsin için tedbirini al ve kendi nefsinin işini başkasına havale etme. (Hz. Osman)
Gözü haramdan korumak ne güzel şehvet perdesidir. (Hz Osman)
Takva sahibi olanın dışında dünyadan hiçbir şey ve hiç kimse Allah rasülü’nün sallallahü aleyhi ve sellem hoşuna gitmiş değildir. (Hz. Âişe)
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)
Nefsinize meyletmeyin, gerçekten o zalimdir. (Cafer-i Sâdık)
İstiyorsan Hakk’a varmayı, meslek edin gönül almayı, bırak saraylarda mermer olmayı, toprak ol, bağrında güller yetişsin. (Mevlana)
Gerçekleşmeyen her şeyin arkasında, Allah’ın bizlere murad ettiği bir hayr vardır. (Hz. Ömer)
Yağmur olsan binlerce damla arasından tutardım seni. Çünkü, korkarım. Toprak aldığını vermiyor geri.

Kısa Dini Sözler 2021 

Nefsinize meyletmeyin, gerçekten o zalimdir. (Cafer-i Sâdık)
Bir işi gösteriş için yapma, utandığın için de bırakma! (Hz. Ali)
Hayat, iman ve cihaddır. (Hz. Hüseyin)

Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali) 
Şans yoktur! Allah neyi nasip ederse o vardır.
Ey toprak Rabbim benden razı olana dek bana sarılma.
Her gecenin bir gündüzü vardır. (Hz. Ali)
Kainatta en yüksek hakikat imandır, imandan sonra namazdır.

İman, aklın çalışmasının ürünüdür. (Ahmed Hulûsi)
Bilginlеr, Nеbilеrin varislеridir. (Hz. Muhammеd)
Ey toprak Rabbim bеndеn razı olana dеk bana sarılma.
Özü doğru olanın, sözü dе doğru olur. (Hz. Ali)
Biz yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz.
Üç şey vardır ki bütün günahların kaynağıdır. Bunlar: kin, hırs ve hasettir.

 Uzun Dini Sözler 2022

İnsanların en kötüsü, iyiliği kötülükle karşılayan ve insanların en iyi kötülüğe karşı iyilik yapandır. (Hz. Ali)
Yüce Allah Kur’ân’a uyan milletleri yükseltir. Uymayanları alçaltır. (Hz. Ömer)
Sizin davranışlarınıza bakıp da Müslümanlığa özenen kimseler yoksa imanınızı gözden geçirin.

Takva sahibi olanın dışında dünyadan hiçbir şey ve hiç kimse Allah rasülü’nün sallallahü aleyhi ve sellem hoşuna gitmiş değildir. (Hz. Âişe)
“Unutmayın! Yaktığınız can kadar canınız yanacak ve üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz.” (Hz. Muhammed)
Yâ Hâdî! Sensin kalplerimize Hak yolunu gösteren. İnâyetini kâr eyle bize, hidayetini yâr eyle bize.

Ne imtihanlar misafir ettim bir bilsen hiç hesapta yokken, iyi ki acımı hafifletecek dualar ezberlemişim küçükken.
Her gün uyandığımda bu güzel gökyüzünü bana görme fırsatını bana bahşeden Rabbim, yarattığın her canlı; yaşattığın her his, öylesine içten ve öylesine özel ki; sana inanan nasıl hayata küser?
Her nefis ölümü tadacaktır! Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe müptela kılarız. Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz.

Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın. (Hz. Muhammed)
Kafir bile olsa hiç kimsenin kalbini kırma. Kalp kırmak, Allâh-ü Teâlâyı incitmek demektir. (Ahmed Yesevî)
Allah’a kavuşmak kaçınılmaz bir sondur. Nefsin için tedbirini al ve kendi nefsinin işini başkasına havale etme. (Hz. Osman)

De ki: "O, Allah'tır, bir tektir." "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)" Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir).""Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir." (İhlas Suresi diyanet meali)
Herkes korktuğundan kaçar, yalnız Allah’tan korkan O’na yaklaşır. (Hadis-i Şerif)
“Say ki öldün; yalvardın, yakardın, sana bir gün daha verildi. Bugünü o gün bil, öyle yaşa.” (İmâm-ı Gazalî)

İslami Dini Sözler 

Benim ümmetimin dilleri sussa dahi halleri İslâm'ı konuşur. (Hz. Muhammed)
Her şeyin azı kafi, İslam'ın azı kafi değildir. (Efendi Hazretleri Mahmud Ustaosmanoğlu)
İslamiyet, sevgi, güler yüz, tatlı söz, dürüstlük ve iyilik dinidir.
Kur’an ve Sünnet’e bağlan. Kim onları bırakırsa zındık olur ve İslam bağından kendini salıverir. (Abdülkadir-i Geylanî)
Allâh-ü Teâlâ’nın verdiği iman ve İslam nimetini hatırla, bu nimeti elinden kaçırmamak için onu şükür bağı ile bağla. (Ebü’l Hasan eş-Şâzelî)

Dini Sözler 2022: En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler

Ya İslam’da yükselirsin ya inkârda çürürsün. Yol mezarda bitmiyor, gittiğinde görürsün.
İslamiyet güneş gibidir üflemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar.
Ağlayacaksan ümmeti Muhammed (SAV)’e kurban olacaksan Hz. Allah (CC)’ye Allah’ım bunu paylaşan tüm Müslüman kardeşlerimizin günahlarını affeyle ya rabbim amin amin amin…
Kur’an-ı Kerim ışıkları her köşeye saçılıp yayılan bir güneştir. (İmâmı Gazalî)
Ümmetimin bana en yakın olanları, bana en çok salavat getirenleridir. (Hadis)

Sıradaki İslami sohbetler

  • İslama Dönüş Hikayesi İslama Dönüş Hikayesi islami sohbete İhtiyacı olan herkese ulaştıralım İslamiyet bir hayatı nereden nereye taşır Allah a ve Peygambere uzak bir kalbin içindeki boşluklar nasıl doldurulur, yaralar nasıl tedavi edilir? Dünya bütün zevk ve eğlencelerini bir zehir gibi hayatın merkezine yerleştirirken, insan nasıl doğru yolu bulur
  • Ledün İlmi Diye Bir şey Var mıdır Ledün İlmi Diye Bir şey Var mıdır Ledün İlmi nedir, nasıl öğrenilir İslam Dîninde, En Büyük Âlimlerin Dahî Aklının Alamayacağı Ledün İlmi Diye Bir şey Var mıdır Ledün ilmi, kısaca Allah ın istediği kullarına verdiği, durumların ve olayların arkasında bulunan gayb bilgilerini ve sırları bilme yetisi olarak tanımlanır. Kehf Suresinin 65. ayetinin içinde Hz. Hızıra Allah katında rahmet olarak ledün ilmi bahşedildiği söylenir
  • Abdurrahman Önül Uçun Kuşlar Abdurrahman Önül Uçun Kuşlar Abdurrahman Önül Uçun Kuşlar dinle indir aramalar Abdurrahman Önül Uçun Kuşlar Medine ye mp3 indir abdurrahman önül den uçun kuşlar medine ye sedat uçan uçun kuşlar medineye sözleri sedat uçan dan uçun kuşlar medine ye sedat uçan uçun kuşlar medineye mp3 indir uçun kuşlar medineye doğru Uçun Kuşlar İlahisi Uçun Kuşlar Medineye Müziksiz
  • Cemal Kuru Arafat Dağı Cemal Kuru Arafat Dağı Cemal Kuru Arafat Dağı dinle indir Yıllardır bu ilahi aynı hazla dinleniyor.Allah cemal kurudan razı ola. Arafat dağı ilahisini Arafat Dağı ilahisi sözleri Arafat dağının hikayesi Arafat Dağı Arafat Dağı indir Arafat Dağı Gönül Dağı Arafat dağı nedir Arafat dağı nerede ilahileri bizi kendimize getiriyorsunuz allah razı olsun hocam devam et hocam
  • Muzaffer Yalçın - Seni Görmeyen Gözü Neyleyim Muzaffer Yalçın - Seni Görmeyen Gözü Neyleyim yorumsuz bir ses bir ilahi bu kadar güzel yorumlanıp söylenebilir harika gerçekten Muzaffer Yalçın Seni görmeyen gözü neyleyim sözleri Muzaffer Yalçın ilahileri Seni görmeyen gözü neyleyim Ya resulallah Seni görmeyen gözü neyleyim ilahisi seni görmeyen gözü neyleyim - mustafa sürmeli indir dur Muzaffer Yalçın Ilahileri indir SENİ Görmeyen Gözü Neyleyim Müziksiz Sözler içten ve insanı şiddetle sarsıp toparlıyor. Allah razı olsun emeği geçen herkesten.
  • 18 mart Cuma mesajları 18 mart Cuma mesajları 18 mart 2022 Cuma mesajları burada. beraat kandili sonrasi En güzel ve dualı Cuma mesajları yeni haftada da dini sohbet sitemizde aranıyor. Ramazanın habercisi olarak bilinen Berat Kandili ile de birbirinden anlamlı, hadisli söz ve mesajlar öne çıkıyor. Ellerin semaya yükseldiği bu özel geceye özgü Hayırlı Cumalar ve sözleri ile birlikte mesajlarını islami sohbet sitemizde derledik
  • 20 arkadaşlık hizmeti 20 arkadaşlık hizmeti En iyi arkadaşlık uygulamaları 2023 En iyi arkadaş bulma uygulaması En iyi arkadaşlık uygulamaları sohbet siteleri En iyi arkadaşlık siteleri ücretsiz ve uyelıksız türkiye de en çok kullanılan islami arkadaşlık uygulamaları Türk islami sohbet uygulamaları dini sohbet uygulamaları Ücretsiz dini arkadaşlık uygulamaları
  • Günümüzde yapılan ibadetler Günümüzde yapılan ibadetler Dün akşam benim için çok değerli bir dostum ile sohbet ederken aldığı bir eğitimde iki tip insan olduğundan birinin egoya hizmet eden, diğerinin ise bütüne hizmet eden olduğundan bahsetti
  • berat kandili mesajları berat kandili mesajları KANDİL MESAJLARI - Berat kandili sözleri berat kandili mesajları 2022 berat kandili mesajları kısa ve öz berat kandili mesajları dualı resimli berat kandili mesajları berat kandili mesajları resimli 2022 berat kandili mesajları resimli 2022 Dosta Berat Kandili MESAJLARI berat kandili mesajları pinterest
  • Chat Sohbet Chat Sohbet Chat Sohbet Müslümanlar için islami arkadaşlık kurmak ve dini sohbet etmek çok önemlidir. Genel de eski yıllarda dini arkadaşlıklar ve dini sohbetler hep daha kısıtlı olmuştur. Bunun en büyük nedenlerinden biri de teknolojinin gelişmemiş olmasıdır.