İlahi Sohbet Sohbetislam.com'da! İlahi Sohbet odaları, İlahi Sohbet özellikleri ..

İlahi sohbet için giriŞ yap

* Şifreniz yoksa boş bırakınız.

android chat ios chat

İlahi Sohbet odalari

İlahi türü, Türk edebiyatında ne zamandan beri kullanıldığı bilinmeyen dini şiirler bütünüdür. Edebiyat tarihimizde, dini muhteva taşıyan şiirlerin tamamına ilahi denmekteydi. Daha sonra tasavvufi temalar üzerine yoğunlaşılan din musikisinin usulleriyle bestelenerek dini toplantılarda okunan şiirlere ilahi denilmeye başlandı. Günümüzde ise tekke ve tasavvuf şiirlerinin belirli bir bestelerle yazılıp okunmasına ilahi deniliyor. Radyo Furkan en güzel ilahilerin derlenip bir arada toparlanmasında, meraklısına hizmet vermeyi kendine görev edinmiştir...

iLahi Sohbet'e katılmak için herhangi bir üyelik yada özel bilgi gerekmez,İçerik Sohbet sitemizde çoğunlukla ilahi dinletileri çalmaktadır. İlahi eşliğinde manevi huzura ermek, özel yayınlarla Rabbimizi daha yakından tanımak istiyorsanız bu kanal sizin manevi isteklerinizi karşılayacak gibi duruyor. İlahi radyosu islami sohbet çok çeşitli zengin içeriklere sahip dini sohbet kanali alanında uzman çalışanlara sahip. Ruhunuza dokunan ilahileri bu ilahi radyo kanalımizda bulabileceksiniz...

dini mirc indir

İlahiler Sohbet

İlahiler içerik bakımından; Yaratıcıya övgü, insanoğlunun evrende yalnızlığı veya geçmişte yaşanmış dini olayları müzik yoluyla halka tanıtmak üzerine kurulmuş dini müzik türü olarak karşımıza çıkar.. Dini ilahi sohbet siteleri, sadece ülkemizde yaşayan değil yer yüzünde yaşayan tüm Müslümanların islami sohbetler eşliğinde ilahi yayinlari yapmaktayiz. İlahilerin çoğu yalın anlatımla yazılmış basit şiirlerden meydana gelir. Her ilahinin kendisine özgü bir ezgisi vardır. İlahiler tarikatlarına göre de değişik isimler almaktadır


Mobil ilahi Sohbet

Cep telefonlarımız ile ilahi sohbete nasıl bağlantı kurabileceğiniz hakkında püf noktalar sunalım. ilahi Chat odaları, iİlahi denildiği zaman herkesin aklına gelen ilk isim Yunus Emre’dir. Hacı Bektaş-i Veli, Mevlana gibi isimler ilahi türünün kurucusu kabul edilebilir. Günümüze kadar bu müzik türü kendisini geliştirmiş, enstrümanlar ile zenginleşmiştir. İlahiler insanın aslında ne kadar güçsüz ve savunmasız bir varlık olduğunu, kendisinden üstün bir varlığın her zaman kendisini gözetip koruduğunu bizlere müzik yoluyla anımsatıp, manevi açlığımızı biraz daha dindirmek, içimizi rahatlatmak adına yazılıp bestelenmektedir. Kur’an-ı Kerim’in, Ra’d Suresi 28. Ayetinde “Bilesiniz ki, kalpler yalnızca Allah’ı anmakla huzur bulur.” yazmaktadır. Radyo Mircte FM, tam olarak bu amaca hizmet etmek amacıyla kurulmuş islami radyo kanallarından birisi olup, bizler için dinleyicileriyle birlikte özenerek seçtikleri parçaları bizlere dinlettirmeyi amaçlıyor. Rabbimizi anmak, içinizi biraz olsun rahatlatmak istiyorsanız bu kanala kulak vermenizi öneririz.


Dini Sohbet

Bedava İlahi Sohbet Sitesi,Ücretsiz, Üyelik Olmadan iLahi Sohbet Tüm dünya'daki MüsLumanlari İlahi radyo Odasında bir araya getirmiŞ olan sitemiz,Radyo İlahi dinle seçeneklerinin sadece internete özel bir durum olduğunu üzülerek belirtmek isteriz. Çünkü bu özel ilahi radyosu sadece dijital ortamda online dinlenebilir. Kanal bir frekansa sahip olduğu taktirde sayfamız üzerinden karasal veya ulusal frekansı sizlere ileteceğiz. Radyo ilahi canlı yayınları hakkında daha fazla detay elde etmek istiyorsanız, alt kısımda yer verdiğimiz kaynak sayfaya ziyarette bulunabilirsiniz. Aynı grubun alternatif ilahi radyosu olarak görev alan islami radyoya da sayfamız üzerinden erişebilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular:

 • İLahi Sohbete nasıl bağlanırım?.Nickname yazan yere takma isim yazarak GiriŞ yap butonuna tıklamanız yeterlidir.
 • İlahi Sohbet odaları ücretli mi ?.Giriş ücretsiz ve üyelik işlemi gerektirmez.
 • Mobil ile e sohbete giriŞ varmı ?.Telefon veya Tablet ile DİNİ CHAT sitemize girmeniz mümkündür.Yeni mobil giriŞ ve Eski Mynet mobil giriŞ olarak iki versiyonuda deneyebilirsiniz.
 • Admin ve Oper de demektir ?.Admin ve Oper,islami sohbet odalarında koruma görevi yapan yetkili kullanıcılardır.
 • Rumuz nasıl kaydedilir ?.İstediğiniz Nick`i aldıktan sonra şu komutu uygulayın. /ns register Şifre e-mail şifre yazan yere nick şifreniz, e-mail yazan yere mail adresinizi yazarak kaydedebilirsiniz.
 • Kanalda kimden yardım alabiliriz ?.islami sohbet Odalarina bağlandığınızda #Help & #Operhelp odalarına girerek destek alabilirsiniz.

 • Copyright © eFe © 2020 - 2023 - Tüm hakları saklıdır.

  Bağlantılar: islami Mirc indir - islami Komutlar - islami Chat - Dini Chat - Dini Sohbet odaları - Şifresiz arkadaşlık siteleri - Nur Chat - Geveze sohbet - Mynet islami sohbet - e sohbet - Dini Sohbetler - Ankara islami sohbet - İlahi Sohbet

  Türkiye'nin islami sohbet, dini sohbet, islami chat, dini chat, Tam sohbet, nur chat, dini sohbet odaları, dini sohbet siteleri kelimelerinde öncü İslami Sohbet sitesi..