Hele bak bana - Hasan Bayar ilahi sözleri

Hele bak bana - Hasan Bayar ilahi sözleri

Etiketler Hele bak bana - Hasan Bayar ilahi sözleri,İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesinin önemini ve Allah a olan inancın gücünü vurgular.
islami sohbet Hele bak bana - Hasan Bayar ilahi sözleri
Kategori ilahi-dinle
Bu İslami Sohbet Sayfasi 192 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dini Sohbet

Hele bak bana - Hasan Bayar ilahi sözleri Hakkında Detaylar

Hele bak bana - Hasan Bayar ilahi sözleri Hele bak bana Doluyum sana Yolumdan etme beni Bu daha lele Daha lolo var Çekeceğin var senin Menzil den açan bir gür ses, sofi lerin baştaçı olmak ise daha ayrı.Yolun açık olsun kardeş..

 

Hasan Bayar - Hele bak bana ilahi Sözleri 

Hele bak bana

Doluyum sana

Yolumdan etme beni

Bu daha lele

Daha lolo var

Çekeceğin var senin

 

 

Seni yalancı

Bu kaçıncı

Kandıramazsın beni 

Hır gır yapma

Sus ses yapma

İpini çektim senin

 

Yazsınlar sayfalara

Kimi ak kimi kara

Sana döndüm Allah'ım 

Kulunu koyma dara 

 

 

Başıma oldu bela

Düşündüm kara kara 

Allah'ım bu nefsime 

Beni etme mazkara 

 

 

Bu iş inada bindi

Kaldırma beni şimdi

Meydanda belli olur 

Kim deli kim efendi 

 

Hem dünya hem ahrete

Katlanacaz zahmete

Kolay değil yarenler

Nail olmak Rahmete

 

Her an biri ölüyor

Kefenlere sarıyor

Gönül kırmak ne diye 

Valla aklım almıyor

 

Nefsine boyun eyme

Kimseyi hakir görme

Başkasının acısına

Oturup sevinme

 

 

Hikaye kurgusunda anlatım:

Bir zamanlar, dinine ve Allah'ına bağlı bir insan yaşarmış. Bu insan, nefsine ve şeytana karşı mücadele içindeymiş. Bir gün, nefsi onu yoldan çıkarmaya çalışır. İnsan, nefsine karşı koyar ve onu reddeder. Nefsi, insandan intikam almaya karar verir ve ona belalar musallat eder. İnsan, başına gelen belalardan dolayı Allah'a yalvarır. Allah, kulunu korur ve onu belalardan kurtarır. İnsan, bu olaydan sonra nefsine ve şeytana karşı daha da kararlı olur.

Ana tema:

İlahi, nefse ve şeytana karşı mücadeleyi konu alır. İlahi, insanın nefsine karşı koyması ve onu reddetmesi gerektiğini vurgular. İlahi, insanın Allah'a sığınması ve O'ndan yardım istemesi gerektiğini de vurgular.

Konu analizi:

İlahi, dört bölümden oluşur. İlk bölümde, insan nefsine karşı koyduğunu ve onu reddettiğini ifade eder. İkinci bölümde, nefsinin ona belalar musallat ettiğini söyler. Üçüncü bölümde, Allah'a sığındığını ve O'ndan yardım istediğini ifade eder. Dördüncü bölümde, nefse ve şeytana karşı mücadelenin zorluğunu ve önemini vurgular.

Duygu analizi:

İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını yansıtan duyguları içerir. İlahi, insanın öfkesini, üzüntüsünü, çaresizliğini ve umudunu ifade eder.

Anlamsal ağ analizi:

İlahideki anlamsal ağ, nefse ve şeytana karşı mücadeleyi ve Allah'a olan inancı vurgular. İlahideki anlamsal ağda yer alan başlıca kelimeler ve kavramlar şunlardır:

 • Nefis
 • Şeytan
 • Allah
 • Yoldan çıkma
 • Bela
 • Yalvarmak
 • Korumak
 • Yardım istemek
 • Mücadele
 • İnanç

Konuşma analizi:

İlahi, canlı ve akıcı bir dil ile söylenmiştir. İlahideki konuşmalar, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını yansıtır.

Anlatsal analiz:

İlahi, bir hikaye anlatarak ilerler. İlahideki hikaye, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını vurgular.

Eleştirel analiz:

İlahi, nefse ve şeytana karşı mücadelenin önemini vurgulaması açısından önemlidir. İlahi, insanın Allah'a sığınması ve O'ndan yardım istemesi gerektiğini de vurgulaması açısından önemlidir.

Kullanılan dil analizi:

İlahideki dil, sade ve anlaşılır bir dildir. İlahideki dil, insanın nefsine karşı mücadelesini ve Allah'a olan inancını yansıtır.

Hikayenin belirtildiği yer:

İlahideki hikaye, ilk dört kıtada anlatılır.

Özün belirtildiği yer:

İlahideki öz, son kıtada anlatılır.

Kahramanı ve yaşadığını belirten yer:

İlahideki kahraman, nefsine karşı mücadele veren bir insandır. Kahraman, nefsine karşı koymaya çalışır ve Allah'a sığınır.

Psikolojik analiz:

İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesini ve bu mücadelenin yarattığı duyguları yansıtır. İlahi, insanın öfkesini, üzüntüsünü, çaresizliğini ve umudunu ifade eder.

Anahtar kelimeler ve anlamları:

 • Hele bak bana: Nefise karşı meydan okuma
 • Doluyum sana: Nefse karşı kararlı olmak
 • Yolundan etme beni: Nefsin yolundan çıkmamak
 • Bu daha lele: Bu sadece başlangıç
 • Daha lolo var: Daha zor günler var
 • Çekeceğin var senin: Nefsin cezasını çekecek

Genel mesaj:

İlahi, insanın nefsine karşı mücadelesinin önemini ve Allah'a olan inancın gücünü vurgular. İlahi, insanın nefsine karşı koyması ve onu reddetmesi gerektiğini, Allah'a sığınması ve O'ndan yardım istemesi gerektiğini vurgular. 

 islami sohbet ve Dini sohbet odalarına katılmak için, ücretsiz ve kolay bir şekilde giriş yapabileceğiz Sohbet islam sitemize bekleriz.

Sıradaki İslami sohbetler

 • Gülüm sohbet Gülüm sohbet Gülüm yapma bana zülüm demiş Gülüm sohbet kullanicisi Gülüm net sohbet odaları Günümüzde insanların en çok tercih ettiği iletişim türleri arasında olan sohbet siteleri, gelişen teknoloji ile birlikte artık web ve mobil sohbet seçenklerini sunmaktadır. giren girmeeyne soylemekte güller içinde sohbet etmenin keyfi bambaşka güLü seven dikenine katlanirmi acaba
 • Yazılı islami Dini Sohbetler Yazılı islami Dini Sohbetler Yazılı islami Dini Sohbetler yazisiz sesli ve görüntulu islami sohbet dini chat odalari arasinda fark nedir,Dini Chat Siteleri son zamanlarin en yoğün islami sohbet kullanicisi yoğünlüğüna sohbetislam.com üzerinden karşilik verıyor tecrubeli admın kadromuzla ayri ayri islami kanallar ile her müslüman kullaniciya ayri hızmet vermektedir
 • Muslima evlilik sitesi Muslima evlilik sitesi müslim evlilik, müslüman, Müslüman Bay Arıyorum, müslüman bayanlarla tanış, müslüman evlilikMuslima evlilik sitesi Müslüman Evliliği isteyenler Muslima sohbet islam Müslüman erkek ve kadınların evlilik için en doğru adresdir,islami evlilikler için ayrıcalıklı bir site olarak gece gunduz kesintisiz sohbet imaniz tanıyoruz
 • Bursa islami çet sohbet Bursa islami çet sohbet Bursa islami çet sohbet Bursa İslami Sohbet Odaları, Bursa Arkadaşlık sitesi arayanlar için en doğrü adres ve en eski dini sohbet sitesi sohbetislam.com özenle hazirladiği, Bursa lı sohbet kullanıcılarına İslami sohbet edebilecekleri en güvenilir dini sohbet ortamı sunmaktadır
 • Görüntülü Sohbet Odaları Görüntülü Sohbet Odaları Bi gorundu Bi gorunmedi die eskıden evdekı antenleri ayarlardık artık elımızde cep telefonlari Görüntülü Sohbet Odaları aramaya başladık Omegle tv rastgele random chat omegla sohbet die google aramalari fir donuyor ne ayaksınız beyler bayanlar merdivenden kayanlar bu pastadan bızım payımız nerde işte geldık burdayız biz bu işte üstayız oan gore seocular start verildi
 • Dini Ve İslam Sohbet Dini Ve İslam Sohbet sizde biri En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları neresimi dedi Ovunmek Gıbı olmasin ama sohbetislam.com Sohbet Sitesiyle En İyi dini Chat Deniyimini Yaşamanız İçin Mobil islami sohbet Destekli Size En uygun dini sohbet odaları.olduğünu soyleyebılırım deneyın farkı gorun
 • Gençlere dini sohbet konuları Gençlere dini sohbet konuları Gençlere dini sohbet konuları Gençlere yönelik dini sohbetler, onların dini bilgilerinin artırılması, manevi hayatlarının güçlendirilmesi ve İslamı daha iyi anlamaları amacıyla düzenlenir. Bu sohbetlerde gençlerin ilgisini çekecek, onları düşündürecek ve dini yaşantılarına olumlu katkı sağlayacak konular ele alınır
 • Dini sohbet ne demek Dini sohbet ne demek Dini sohbet ne demek islami Sohbet nedir, nasıl olmalıdır Evde Dini Sohbetler Yapmanın Fazileti Nedir ,Sohbetin önemi Dini sohbete nasıl başlanır,Dini Sohbet Eden Kişi İki Şeye Dikkat Etmeli
 • Dini Konularda Şaka Dini Konularda Şaka Dini konularda şaka yapmak yanlış mıdır,islami konularda espri yapmak dinden çıkarır mı ,Dini bir şeye gülmek ,Din İle Alakalı Espriye Gülmek
 • Sohbet Duasi Sohbet Duasi selamün aLeyKüm din kardeşlerim Dini Sohbet e Başlarken Ve islami sohbet Biterken Okuncak Dualari siz dini chat mudavinleri içinm islamisohbet sitemizde bir araya getirdik ümarim beğenirsiniz,dini sohbet, islami sohbet, dinisohbetler, dini chat, dini sohbet odalariSohbet Duasi - dini sohbet, islami sohbet, dinisohbetler, dini chat, dini sohbet odalari